Ogłoszenia Parafialne 14.04.2019 r.

                                          Ogłoszenia Parafialne

                            Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

 

1.W dniu dzisiejszym:

  - rozpoczyna się Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu głębszego przeżycia w Kościele: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

  - Nabożeństwo „ Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym o godz. 17:15. W czasie nabożeństwa jest zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

 

2.W tym tygodniu:

 - wtorek – Msza św. wieczorna w intencji Bractwa Szkaplerznego.

- Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:30.

W czasie tej Mszy św. wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Sakrament Eucharystii tworzy Kościół, ożywia Go i cementuje. Sakrament Kapłaństwa umożliwia Bogu obdarowanie nas swymi łaskami.

Po zakończeniu Mszy św. przeniesiemy Najświętszy Sakrament w procesji do Ołtarza Adoracji. Ołtarz Adoracji jest w kaplicy św. Jana Pawła. Adoracja będzie trwała do godz. 22:00. Zapraszamy parafian do udziału w adoracji

 

- Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:30.

W tym dniu liturgia upamiętnia Mękę, Śmierć Jezusa na drzewie Krzyża, dlatego nie odprawia się w tym dniu Mszy św.

Obowiązuje nas chrześcijan w tym dniu post ścisły tzn. powstrzymujemy się od jedzenia pokarmów mięsnych i jemy raz do syta oraz dwa razy lekko. Ten obowiązek dotyczy ludzi między 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

O godz. 9:00 będzie nabożeństwo „ Drogi Krzyżowej”

Po zakończeniu nabożeństwa będzie dalszy ciąg adoracji Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Adoracji – kaplicy. Adoracja będzie trwała do godz. 18:00

 

Kapłani od godz. 9:30 rozpoczną odwiedzanie chorych, którzy chcą przyjąć sakrament spowiedzi i Komunii św. Prosimy o zgłaszanie chorych.

 

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:30.

 

W czasie liturgii będzie adoracja Krzyża i po 20 minutach, adoracja zostanie przerwana. Po nabożeństwie będzie możliwość adoracji dla wszystkich pozostałych uczestników nabożeństwa

Po zakończeniu liturgii nastąpi procesyjne przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja będzie trwała do godz. 22:00

 

- Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 9:00

 

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny będzie od godz. 10:00 do 12:30.Kolejne poświęcenia będą co pół godziny. Po poświęceniu pokarmów możemy złożyć dar dla bardziej potrzebujących w postaci pokarmów lub ofiary pieniężnej. Zebrane dary po zakończeniu poświęcenia zostanę przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przekazane potrzebującym.

Zapraszamy po poświęceniu pokarmów do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Adoracja będzie trwała do godz. 19:45

 

- Uroczystość wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godz. 20:00.

 

Uroczystość tą rozpoczynamy przed kościołem przy ognisku. Prosimy o przyniesienie świec. W czasie uroczystości poświęcimy wodę chrzcielną i odnowimy przy zapalonych świecach przyrzeczenia Chrztu. Prosimy o przyniesienie naczyń na wodę poświęconą w czasie liturgii. Po liturgii będziemy mogli się w nią zaopatrzyć.

Liturgię Wigilii Paschalnej zakończymy procesją rezurekcyjną.

 

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą o godz. 9:30, 11:15, 12:30 ( nie będzie Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00)

 

- Poniedziałek Wielkanocny. Pierwszy dzień oktawy święta Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą o godz. 9:30, 11:15, 12:30 ( nie będzie Mszy św. o godz. 7:30 i 18:00)

Taca z poniedziałku jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski I Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy

 

3. Gazety są wyłożone na stoliku przy ołtarzu „Jezusa Miłosiernego”. Opłaty za gazety składamy do puszki.

 

4.Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcą za złożone ofiary.  Na remont prezbiterium złożono ofiarę w kwocie 700,00 zł. i na witraże 200,00 zł.

 

5. Prosimy Panie i Panów o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła na

    uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Sprzątanie będzie w środę od

    godz. 9:30.

6. W tym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

·       Śp. Józef Kuciński

·        Śp. Franciszka Sietnik                                                  

 

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie, a Światłość wiekuista niech im świeci.