Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 r.

1. Dzisiaj:

- obchodzimy 12 rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

- poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będą rozprowadzane od poniedziałku do soboty w zakrystii, a od przyszłej niedzieli przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy wejściu do kościoła. Składane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na opłacenie kolejnych witraży. W Świece wigilijne możemy zaopatrzyć się w ciągu tygodnia w zakrystii, a w niedzielę w naszym kiosku parafialnym. Świece duże w cenie 15,00 zł małe 6,00 zł.

2.W tym tygodniu:

- Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku przez cały okres adwentu o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci z lampionami i sercami - mówiącymi o zrobieniu dobrego uczynku, dzieci na sercach umieszczają imię i nazwisko, składamy je do przygotowanego koszyka, po Mszy św. będzie losowanie. Zapraszamy także młodzież i starszych.

- poniedziałek - Msza św. o godz. 18:00 w intencji KPRM „Barka”

- wtorek - św. Franciszka Ksawerego.

- środę - św. Barbarę

- piątek - okazja do spowiedzi od godziny 17.00

- sobota - św. Ambrożego bp. Odwiedziny chorych od godz. 9:30

- Niedziela - 08. Grudnia br. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Na remont prezbiterium złożono w tym tygodniu ofiary w kwocie 800,00 zł., i na witraże 450,00 zł.

4. Gazety są wyłożone na stoliku przy ołtarzu „Jezusa Miłosiernego”. Opłatę za gazety składamy do puszki .

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę (4 grudnia) po Mszy św. wieczornej.

6. Za tydzień w niedzielę (8 grudnia) na Mszy Świętej o godz 12:30 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci przygotowujących się do 1 Komunii Świętej. Zapraszamy Rodziców i dzieci pierwszokomunijne.

7. Zespół Parafialny Caritas zawiadamia, że w dniach 6.12 i 7.12 br w ramach akcji „Caritas Polska — TAK POMAGAM”, w lubańskich sklepach odbędzie się świąteczna zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

8. W minionym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

- śp. Jadwiga Trawińska

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie,

 a Światłość wiekuista niechaj im świeci.